Paraolimpiada XII Dni miasta Legionowa i powiatu Legionowskiego – święto integracji i sportu. Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatowa

Paraolimpiada XII Dni miasta Legionowa i powiatu Legionowskiego – święto integracji i sportu

_DSC1143

 

18 maja 2023r. odbyła się niezapomniana Paraolimpiada XII Dni Osób z Niepełnosprawnościami miasta Legionowa i powiatu Legionowskiego. To wydarzenie było prawdziwym świętem sportu, które miało na celu integrację,  przezwyciężanie uprzedzeń. Walkę z własnymi słabościami i ograniczeniami, a także promocję zdrowego trybu życia. Organizatorami Paraolimpiady była Arena Legionowo we współpracy z fundacją „Promień Słońca”, pod honorowym patronatem powiatu Legionowskiego i miasta Legionowa.

Muzyczne wprowadzenie do sportowych zmagań

Uroczyste otwarcie Paraolimpiady było niezwykle wzruszającym momentem. Wicestarosta powiatu Legionowskiego i prezydent miasta Legionowa, Roman Smogorzewski, dokonali oficjalnego otwarcia. Jednak to Dawid Bubnov, uczeń klasy 8B Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie, zasłużył na szczególną uwagę, wkomponowując się w uroczystość swoim niesamowitym występem na saksofonie. Wykonał utwory takie jak „L’Amour Tojours” – Gigi D’Agostino, „Titanium” – David Guetta, „Shape of You” – Ed Sheeran oraz „Dance Monkey” – Tones and I. Jego występ zapoczątkował pełen energii i entuzjazmu dzień pełen sportowych zmagań. Zawody odbyły się pod dachem Areny, co pozwoliło na ich kontynuację bez względu na warunki atmosferyczne. Tegoroczna Paraolimpiada zgromadziła imponującą liczbę 357 zawodników, z czego 142 zadeklarowało udział w konkurencjach sportowych, a pozostali brali udział w konkurencjach rekreacyjnych. W trakcie zawodów rozegrano trzy konkurencje sportowe, które zostały nagrodzone pięknymi trofeami. Gośćmi Paraolimpiady była delegacja ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku, Środowiskowego Domu Pomocy w Serocku, Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej OSP, Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity, Szkoły Podstawowej im. Stanisława Moniuszki z Łajsk, Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie, Szkoły Podstawowej nr 3, Przedszkola Miejskiego im. Janusza Korczaka oraz Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski TPD. W tym roku dołączyli do nich także wychowankowie i uczniowie przedszkola oraz szkoły terapeutycznej Ooniwerek z Izabelina.

Najważniejszą wartością – atmosfera spotkania

Wspaniałe osiągnięcia sportowe uczestników Paraolimpiady były nagradzane różnymi trofeami. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale w pięknych barwach, które były symbolicznym uznaniem ich wysiłku i determinacji. Najważniejszą wartością tego wydarzenia była atmosfera spotkania. Wzruszające chwile, emocje i radość uczestników stanowiły dowód na to, że sport może być potężnym narzędziem do przekraczania wszelkich barier i pokonywania własnych ograniczeń.Rosnąca liczba uczestników pokazuje, że taka impreza sportowa w naszym powiecie jest bardzo potrzebna.  Organizatorzy muszą zadbać, aby się rozwijała. Potrzebne są nowe ciekawe konkurencje oraz większa przestrzeń do ich realizacji. Organizacja zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami wymaga wyjątkowej precyzji i wysiłku.

Organizatorzy Dni Osób z Niepełnosprawnościami miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego:

Fundacja „Promień Słońca”, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych ul. Jagiellońska 69, Zespół Szkolno-Przedszkolny Milenium w Legionowie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie, Arena Legionowo, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, DPS Kombatant w Legionowie, Muzeum Historyczne w Legionowie, Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie, Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach, KZB Legionowo Sp. z o. o.

Patronaty Medialne Dni Osób z Niepełnoprawnościami:
LTV, Gazeta Miejscowa, Gazeta Powiatowa, TV Dolny Śląsk, Kurier Informator Powiatu Legionowskiego
Patronaty Honorowe Dni Osób z Niepełnoprawnościami: Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski
Starosta Powiatu Legionowskiego Sylwester Sokolnicki

Jerzy Jastrzębski

artykuł pod linkiem: https://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/powiat-legionowski/paraolimpiada-xii-dni-miasta-legionowa-powiatu-legionowskiego-swieto-integracji-sportu/

 

Dodaj komentarz