Już 17 lutego 2024r. IX Krajowe Warsztaty Witrażu i Mozaiki w Legionowie.

 IX Krajowe Warsztaty Witrażu i Mozaiki w Legionowie już 17 lutego 2024r.

W imieniu organizatorów  Legionowskiej  Pracowni Witrażu Easyart oraz Fundacji „Promień Słońca” zapraszamy do udziału w IX Krajowych Warsztatach Witrażu i Mozaiki. Odbędą się one 17 lutego 2024 r. w godzinach 9.00-13.00 (sobota). W siedzibie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie  ul Jagiellońska 69.  Prosimy o wcześniejsze do 10 lutego zapisywanie się.  Organizatorzy muszą przygotować narzędzia, materiały oraz miejsce warsztatowe.

Udział  w tym wyjątkowym wydarzeniu wezmą nie tylko  znani artyści. Uczestnikami będą również podopieczni Fundacji „Promień Słońca”- uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie  wraz z rodzinami, a także  goście.

Zajęcia odbędą się w  dwu zespołach. Pierwsza grupa, skupiająca się na mozaikach, weźmie udział w zajęciach, które odbędą się w holu szkoły. Druga grupa, poświęcona sztuce witrażowej, spotka się w pracowni ZPT (sala 12).

Cele warsztatów obejmują poznanie zaawansowanych technik wydobywania piękna ze szkła i mozaiki. Nabycie umiejętności tworzenia wyjątkowych witraży i mozaik. Rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej.  Zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa przy obróbce szkła i materiałów ceramicznych.

Program obejmuje omówienie zasad bezpieczeństwa podczas obróbki szkła i materiałów ceramicznych.  Zapoznanie z różnorodnymi rodzajami szkła witrażowego, Przedstawienie profesjonalnych narzędzi witrażowych i mozaikowych.

W trakcie warsztatów uczestnicy otrzymają także wskazówki dotyczące doboru szkła i materiałów mozaikowych.  Przejdą szkolenie z cięcia i łamania szkła oraz mozaiki. To niepowtarzalne wydarzenie otwiera drzwi do fascynującego świata sztuki. Dołącz do naszej inspirującej społeczności artystycznej podczas IX Krajowych Warsztatów Witrażu i Mozaiki.

 

 

 

Dodaj komentarz