Autyzm – skuteczna edukacja. Konferencja w Legionowie.

autor: mgr Liliana Sadowska

Dzisiaj słowo „autyzm” jest powszechnie znane obywatelom naszego miasta/powiatu. Każdy z nas mniej lub bardziej bezpośrednio zderzył się z problemami ludzi ze spektrum autyzmu. Osób z takimi zaburzeniami będzie coraz więcej i dlatego bardzo ważne jest abyśmy znaleźli drogę do dobrej, skutecznej edukacji.

Przedszkole Specjalne w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, od wielu lat prowadzi profesjonalne działania na rzecz dzieci z autyzmem.W czerwcu tego roku kolejny raz terapeuci w naszym Przedszkolu przeszli profesjonalną ewaluację i uzyskali pozytywną ocenę, utrzymując w ten sposób  wysokie standardy pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.  Dzięki temu  odnowiliśmy uzyskany rok temu prestiżowy certyfikat placówki rekomendowanej przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka  w Gdańsku (IWRD).

Widzimy ogromne zapotrzebowanie na wiedzę dotyczącą terapii zarówno wśród specjalistów jak i rodziców dziecka ze spektrum autyzmu. Dziś jesteśmy gotowi, aby dzielić się wiedzą, którą posiadamy.

Odpowiadając na potrzeby terapeutów z naszej lokalnej społeczności oraz stale poszukujących rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, wspólnie ze Starostą Powiatu Legionowskiego oraz Prezydentem Miasta i Gminy Legionowo, organizujemy profesjonalną konferencję z udziałem wybitnych specjalistów pt. „AUTYZM: skuteczna edukacja”. Konferencja odbędzie się 5.10.2022 r.  o godz. 13.00 w Sali Widowiskowej w Ratuszu Miejskim Urzędu Miasta Legionowo.  

Udział w konferencji jest bezpłatny, już wkrótce w przestrzeni lokalnej naszego powiatu ukażą się plakaty, z których będzie można zaczerpnąć wiedzę jak zarejestrować się, aby wziąć udział w naszym wydarzeniu.

Konferencja będzie zapowiedzią kolejnych wydarzeń organizowanych przez Przedszkole Specjalne w PZSiPS w Legionowie związanych z edukacją wszystkich zainteresowanych terapeutów z naszego powiatu. Zachęcamy do obserwowania strony Facebook naszego Przedszkola.

Dodaj komentarz