Gotowanie jest super. Warsztaty kulinarne XII Dni Osób z Niepełnosprawnościami miasta Legionowa i powiatu Legionowskiego

W dniach 29-31 sierpnia w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie po raz kolejny zorganizowano Warsztaty Kulinarne. Organizatorem Warsztatów Kulinarnych jest Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie oraz Fundacja “Promień Słońca” a odbyły się one w ramach XII  Dni Osób z Niepełnosprawnościami miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego. Zajęcia prowadzone  były przez zespół wykwalifikowanych instruktorów. W Pracowni Gospodarstwa domowego pierwszego dnia pojawiła się grupa uczestników Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie, w ciągu kilku godzin zajęć przygotowali oni przepyszną tartę z pieczarkami, muffiny z czekoladą oraz lemoniadę cytrynową.  Tego dnia zaszczyciła nas swoją obecnością pani Ida Parakiewicz-Czyżma Sekretarz Miasta Legionowo. W środę gośćmi pracowni była grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity w Legionowie a gościem specjalnym był Główny Specjalista do Spraw Osób z Niepełnosprawnościami Pan Wojciech Kowalczyk. Tego dnia powstała wyśmienita makaronowa sałatka z kurczakiem, naleśniki z serem w polewie truskawkowej oraz lemoniada cytrynowa. W czwartek, ostatniego dnia Warsztatów Kulinarnych wspaniały aromat roztaczały rogaliki z marmoladą, sałatka owocowa oraz herbata mrożona z pomarańczą. A wszystko to “wyprodukowali” uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie. Każdorazowo uczestnicy zajęć otrzymywali okolicznościowe dyplomy oraz książki kulinarne dar od  Hurtowni Taniej Książki MC Kwadrat ze Skrzeszewa. Ostatnie czwarte warsztaty z tego cyklu zaplanowane są  we wrześniu, a ich uczestnikami będą uczniowie PDP Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Warsztaty Kulinarne stanowią wspaniałe uzupełnienie zajęć prowadzonych w Warsztatach Terapii Zajęciowej, szkole pozwalają osobom z niepełnosprawnościami uwierzyć w swoje możliwości, uczą podstawowych zasad obowiązujących w kuchni oraz sprawiają ogromną frajdę uczestnikom, a przy tym są także sprawdzianem ich zaradności życiowej.