Koncert kolęd „Boże Narodzenie 2022” Niepowtarzalny klimat i wprowadzenie do kiermaszu fundacji „Promień Słońca” i Świąt

Dając świadectwo naszej miłości, sami wzbogacajmy się o tę miłość.
 Miłość to owoc każdej pory roku, więc zawsze jest w zasięgu ręki.
                                                                        Matka Teresa z Kalkuty

W dniu 21 grudnia w Ratuszu legionowskim odbył się  wspaniały koncert kolęd „Boże Narodzenie 2022”, który był wprowadzeniem do kiermaszu świątecznego Fundacji „Promień Słońca” współorganizowanego z Powiatowym Zespołem Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie i Zespołem Szkolnym Milenium.  Został on  zorganizowany po trzyletniej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną. W świątecznej atmosferze wręczono wyróżnienia przyznane przez Marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika i fundację „Promień Słońca”.

Niepowtarzalny koncert i cudowni jego wykonawcy

Koncert kolęd jest przygotowywany przez organizatorów wydarzenia jako uroczyste wprowadzenie  gości w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i  zaproszenie ich na kiermasz. Jest niezwykłą okazją do przedstawienia dokonań fundacji „Promień Słońca” oraz wyróżnienia osób szczególnie zasłużonych w realizacji jej celów statutowych. Ponadto to piękna okazja do podziękowań darczyńcom, wolontariuszom, osobom i firmom z fundacją współpracujących.

Na początek wystąpili uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych  Wykonali w sposób brawurowy cztery  utwory: “Dzisiaj w Betlejem”,“Kie łowiecki”, “Lulej mi, że lulej”“Jest taki dzień”. Wielkie brawa otrzymali soliści i chór oraz pani Grażyna Adamczyk.

Pani Urszula Chrulska i jej uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zaprezentowali z wielkim zaangażowaniem  i wirtuozerią  „Kołysankę dla Jezusa”, „Mroźna zima”, „Oto dziś narodziła się miłość”. Gratulacje i wyrazy uznania. Utwory w wykonaniu młodzieży obu   szkół poruszyły serca zebranych. Niektórzy czuli się wzruszeni.   Występy odbyły się w pięknej świątecznej  scenografii  przygotowanej na tą okazję.

Statuetka Fundacji dla najbardziej zasłużonych.

Statuetka „Przyjaciel fundacji Promień Słońca” jest przyznawana od 2012 roku. To już 10 lat. Otrzymało ją 19 wspaniałych osób. W tym roku  lista wyróżnionych wzbogaciła się o trzy nowe. W tym roku Rada i Zarząd fundacji postanowili podziękować i przekazać  statuetki „Przyjaciel fundacji Promień Słońca” osobom wyjątkowym. Otrzymały je panie: Anna Domańska, Iwona Wilk i Alina Kłos.

„Wyróżnione otworzyły serca na przepływającą bożą miłość i dzielą się nią  w wielkiej obfitości ze wszystkimi. Są symbolami pięknej miłości macierzyńskiej. Od lat działają na rzecz osób wykluczanych. Aktywnie uczestniczą w życiu Fundacji. ”czytamy w laudacji. Nie było takiego kiermaszu i zdarzenia w którym nie brałyby udziału.  Statuetki  „są symbolem naszej głębokiej wdzięczności za tą miłość, którą nas obdarzają” podkreślił prezes fundacji.  Działacze fundacji zdają sobie sprawę, że nie jest łatwo pracować na rzecz innych, poświęcać swój czas, a działania społeczne planować tak, aby nie kolidowały  z zawodowymi i rodzinnymi. Społecznicy potrzebują też wsparcia moralnego. Wiedzy, że  ich działania są dostrzegane i cenione. To motywuje do dalszego wysiłku. Często na swojej drodze spotykają ludzi, którzy swoimi demonstracyjnymi postawami, słowami ranią i zniechęcają.  Każde wyróżnienie pomaga przełamywać bariery i skutecznie działać dla dobra.  Ponadto promuje środowisko na rzecz, którego się działa.

Wyróżnienia Marszałka Adama Struzika za wybitne zasługi dla województwa Mazowieckiego.

Za wybitne zasługi dla województwa mazowieckiego Marszałek Adam Struzik uhonorował medalem „Pro Masovia” panią Iwonę Osypowicz, pana Andrzeja Bochacza właściciela firmy witraży i mozaiki easy Art., artystę rzeźbiarza pana Janusza Dłużniewskiego oraz dyplomem uznania panią Dorotę Wójcik. Wszyscy wyróżnieni znani są ze swego niezwykłego poświecenia i działalności społecznej na rzecz osób z niepełnosprawnościami.  W imieniu Marszałka wyróżnienia wręczył pan Artur Pozorek wicedyrektor ds. Usług Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy.  Wszystkie wyróżnienia są dowodem na to, że praca społeczna, poświęcenie i działalność na rzecz osób niepełnoprawnościami jest doceniana. Władze samorządowe województwa widzą i wspierają działalność, która integruje ludzi kultury i ich społeczną aktywność na rzecz środowisk osób wykluczanych.  W powiecie legionowskim jest wiele osób głęboko zaangażowanych w pomoc innym.

Miłość na rzecz dobra.

Przygotowanie kiermaszu wymaga wiele wysiłku od wielu osób. Już od października działacze fundacji zwracali się do darczyńców o  rzeczy na stoły. Stad też mnóstwo książek i ciekawych świątecznych gadżetów zagościło na stoiskach. Wiele pięknych rzeczy przygotowywanych było w  ciszy szkolnych pracowni obu szkół. Stąd rzeźby, ikony i mozaiki, piękne patery, kolorowa ceramika, mydełka, aniołki.  W przeddzień wydarzenia powstawały stroiki i ozdoby świąteczne wykonywane przez uczniów obu  placówek na warsztatach integracyjnych oraz w innych pracowniach. W ten sposób organizatorzy zapełnili stoły pełnymi świątecznych barw  ozdobami bożonarodzeniowymi. Nie  zabrakło wolontariuszy obu szkół na kiermaszu.  Ta aktywność była doceniona przez Zarząd fundacji i władze szkół współorganizujących, w imieniu których dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych pani Marzenna Kmieciak   dziękowała zaangażowanym w organizację kiermaszu i koncertu kolęd „Boże Narodzenie 2022” i złożyła zebranym przepiękne życzenia świąteczne.

Jak widać tego rodzaju akcje aktywizują ludzi, pobudzają do myślenia o innych, uczą współpracy, samoorganizowania się. Po tym wydarzeniu widać jak  wielu ludzi gotowych jest nieść pomoc.  Na takim działaniu korzystają wszyscy, a tym razem zebrane środki posłużą podopiecznym fundacji  na wycieczki, wydarzenia kulturalne, sportowe i  różnego  rodzaju warsztaty.