Radio “Bezpieczna Podróż” o fundacji”Promień Słońca”, jej działaniach i planach na przyszłość

Fundacja “Promień Słońca”

W kolejnej audycji z cyklu “Mazowsze dla niepełnosprawnych” gościem Dominika Kubalskiego był prezes Fundacji “Promień Słońca” – Pan Jerzy Jastrzębski. Pedagog od lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami, jak również stara się zmienić świadomość lokalnej społeczności na temat tych osób.

Fundacja “Promień Słońca” – działania, cele i plany

W pierwszej części programu nasz gość opowiedział w jaki sposób doszło do powstania Fundacji. Pracując jako pedagog w Szkole Specjalnej w Legionowie, zauważył, że osoby z niepełnosprawnościami nie są traktowane na równi z resztą społeczeństwa. Brak szacunku i poważania wobec tych osób, pchnęło go do działania i tak właśnie narodził się pomysł powstania Fundacji “Promień Słońca”. Działają oni przy szkole Specjalnej już od 25 lat. W tym czasie udało im się zrealizować szereg programów i celów jakie sobie wyznaczyli. Mowa tu między innymi o promowaniu ich twórczości, rozwijaniu talentów, organizowaniu kursów, warsztatów oraz konferencji na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Fundacja nie zamierza jednak na tym zaprzestać i już mają nowe pomysły na przyszłość. Pan Jerzy zdradził, że w planach jest pomysł zorganizowania kursów kulinarnych dla niepełnosprawnych. Po konsultacji i rozmowie z Panią Małgorzatą Trzcińską, właścicielką “Zdrówka”, wywnioskowali, że jest zapotrzebowanie na tego typu warsztaty. Celem tych kursów jest nauka właściwego, zdrowego i smacznego przygotowywania sobie i innym posiłków. Osoba z niepełnosprawnością posiadając takie umiejętności mogłaby usamodzielnić się, jak również zdobyć zatrudnienie w gastronomii. Pan Jerzy podkreślił, że do realizacji tego projektu, potrzebne są odpowiednie finanse, ludzie i narzędzia. W tym miejscu dziennikarze Radia Bezpieczna Podróż zaoferowali swoją pomoc i wsparcie.

c.d. pod linkiem: