Magia Świątecznego Koncertu Kolęd „Boże Narodzenie 2023” i Kiermaszu Fundacji „Promień Słońca”-Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatowa

Magia Świątecznego Koncertu Kolęd „Boże Narodzenie 2023” i Kiermaszu Fundacji „Promień Słońca”

3 Stycznia 2024

IMG-20231221-WA0061_wynik

 

Świąteczny kiermasz oraz Koncert Kolęd „Boże Narodzenie 2023” to wyjątkowe wydarzenia, których organizatorami są: Fundacja „Promień Słońca”, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legionowie. 

Koncert kolęd  rozpoczął się utworem „Rivers Flows in You”. To mistrzowskie muzyczne wprowadzenie w interpretacji pań :Urszuli Chrulskiej i Marii Labudy wprowadziło zgromadzonych w niezwykłą atmosferę tego spotkania. Nie tylko koncert, ale również niezwykły kiermasz bożonarodzeniowy stał się ośrodkiem zainteresowania odwiedzających Ratusz. Na stołach kiermaszowych znalazły się ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów obu placówek, a także dary serca od osób prywatnych i instytucji. Dochód z tegorocznego kiermaszu został przeznaczony na warsztaty terapeutyczne, wycieczki oraz wydarzenia sportowe dla podopiecznych fundacji -uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowali starosta Legionowski Sylwester Sokolnicki oraz prezydent miasta Legionowo Roman Smogorzewski.

Wyróżnione przez Marszałka województwa mazowieckiego.

Podczas przerwy między znakomitymi występami chórów obu szkół, pan Artur Pozorek, wicedyrektor wojewódzkiego Urzędu Pracy, w imieniu Marszałka województwa mazowieckiego pana Adama Struzika, uhonorował dwie działaczki Fundacji. Pani Dorota Wójcik otrzymała Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”, a pani Anna Smolińska została wyróżniona okolicznościowym dyplomem uznania.

Pani Dorota Wójcik, wyróżniona medalem „Pro Masovia”, jest nie tylko aktywną działaczką społeczną, ale także wybitnym pedagogiem specjalnym, logopedą i nauczycielką języka polskiego. Jej zaangażowanie w działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną jest nieoceniona. Od 2008 do 2010 roku pełniła funkcję prezesa Fundacji „Promień Słońca” i nadal aktywnie działa na rzecz tej grupy młodych ludzi. Pani Wójcik dedykuje większość swojego życia pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Organizuje wiele wydarzeń integracyjnych. Ponadto Marszałek przekazał list do działaczy Fundacji, w którym podziękował im za wspaniałą pracę na rzecz środowiska osób wykluczanych w województwie mazowieckim, złożył gratulacje osobom wyróżnionym i przekazał życzenia świąteczne.

Statuetka „Przyjaciel Fundacji Promień Słońca”.

Pan Marek Domaszewicz, właściciel firmy PHU Marki Marek Domaszewicz został uhonorowany statuetką „Przyjaciel Fundacji Promień Słońca”. Jego wieloletnia współpraca z fundacją przyczyniła się do nieocenionego wsparcia materialnego dla podopiecznych. Hojność pana Domaszewicza umożliwia organizację inspirujących warsztatów mozaiki artystycznej. Dzięki jego wsparciu, organizowane są warsztaty mozaiki ceramicznej, szklanej, które nie tylko stanowią artystyczne doświadczenie, ale także szansę na rozwijanie umiejętności rękodzielniczych, budowanie kreatywności i pewności siebie podopiecznych.

więcej pod linkiemhttps://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/legionowo/magia-swiatecznego-koncertu-koled-boze-narodzenie-2023-kiermaszu-fundacji-promien-slonca/

Dodaj komentarz