Spotkania, które łączą pokolenia: IX Krajowe Warsztaty Witrażu i Mozaiki w Legionowie-Publicystyka ngo

Jerzy Jastrzębski

Warsztaty, o których warto mówić.

Uczestnicy i goście

Wśród uczestników znaleźli się zarówno wybitni artyści, jak Ula Kotarba czy Aleksandara Matejczyk-Wójcik,  podopieczni Fundacji „Promień Słońca”-uczniowie wspomnianej Placówki, ich rodziny, absolwenci wolontariusze  jak również  goście. Wyróżnić należy obecność przewodniczącego Rady Powiatu, pana Leszka Smuniewskiego, pana Przemysława Cichockiego z Zarządu Powiatu, radnego powiatowego pana Michała Kobrzyńskiego, kawalera  orderu „Przyjaciel Osób z Niepełnosprawnościami”, a także pani Joanny Kajdanowicz, naczelnika wydziału Promocji i Kultury, oraz Wojciecha Kowalczyka, głównego specjalistę ds. Osób z Niepełnosprawnościami miasta Legionowa.

Warsztaty w praktyce. Kreacje i Inspiracje.

Organizatorzy zaoferowali uczestnikom nie tylko możliwość zapoznania się z podstawami sztuki witrażowej i mozaikowej, ale również przekazywali wiedzę na temat selekcji odpowiedniego szkła i materiałów. Uczestnicy, po krótkim wprowadzeniu do zasad bezpieczeństwa, mogli wziąć udział w praktycznym wykorzystaniu tej wiedzy. Zaproponowane przez organizatorów projekty stanowiły bazę do realizacji własnych, niepowtarzalnych pomysłów.

Spotkanie zaowocowało powstaniem licznych dzieł sztuki, które nie tylko potwierdziły talent i umiejętności uczestników, ale również stały się świadectwem kreatywnego wysiłku i wspólnego działania. Wyjątkowe mozaiki i witraże, będące efektem kilkugodzinnej pracy, ukazały bogactwo i różnorodność podejścia do tej tradycyjnej formy artystycznej.

„Było mi niezmiernie miło i poczułem ogromny zaszczyt, mając możliwość uczestnictwa w warsztatach z zakresu sztuki witrażowej oraz mozaiki, zorganizowanych przez fundację “Promień Słońca”.-powiedział radny Michał Kobrzyński–  Krążące opinie o witrażach i mozaikach tworzonych przez podopiecznych Fundacji uczniów Placówki  znalazły potwierdzenie w niezwykle imponujących dziełach, które ujrzały światło dzienne podczas tego spotkania. Atmosfera panująca na warsztatach była przepełniona serdecznością i wyjątkową życzliwością, co dodatkowo podkreślało charakter tego wydarzenia. Spotkanie przepełnione było cudowną twórczą  energią. Wychodzę z niego pełen entuzjazmu i zmotywowany do działania. Dziękuję -dodał mówca.

To okazja nie tylko zgłębiania tajników …..

IX Krajowe Warsztaty Witrażu i Mozaiki w Legionowie to wydarzenie, które nie tylko pozwoliło uczestnikom zgłębić tajniki sztuki witrażowej i mozaikowej, ale również stało się okazją do integracji społeczności lokalnej. Obserwując zaangażowanie rodzin w wspólne projekty, można było dostrzec, jak ważna jest możliwość dzielenia się pasją oraz budowania międzypokoleniowych więzi. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wyjątkowego spotkania, otwierającego drzwi do fascynującego świata sztuki.

Artykuł pod linkiem: