Inauguracja  XIII Dni Osób z Niepełnosprawnościami miasta Legionowa i powiatu Legionowskiego 21 Marca. Marsz Kolorowej Skarpetki w Legionowie.

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością zapraszamy  na wyjątkowe wydarzenie – Inaugurację  XIII Dni Osób z Niepełnosprawnościami miasta Legionowa i powiatu Legionowskiego, które odbędzie się 21 marca 2024 roku. To dzień pełen integracji, wsparcia i promocji talentów osób z niepełnosprawnościami.

Rozpoczniemy o godz. 9:15 zbiórką przy rondzie Piotra Pawłowskiego, usytuowanym między ulicami Chopina, Kopernika, 3-go Maja i Siemiradzkiego. Ceremonia nadania imienia ronda zaplanowana jest na godz. 9:30, a o 10:00 wyruszymy w Marsz Kolorowej Skarpetki, kończąc o 10:50 przed Urzędem Miasta Legionowo.

O godz. 11:00 nastąpi uroczyste otwarcie XIII Dni Osób z Niepełnosprawnościami, w trakcie którego wręczymy Order “Przyjaciel Osób z Niepełnosprawnościami” oraz wyróżnienia Marszałka województwa Mazowieckiego. O godz. 11:30 na scenie pojawi się Andrzej Pisarzewski, wybitny wokalista i gitarzysta, znany z programu The Voice Senior.

Zapraszamy na przesłuchania w konkursie Małych Form Teatralnych i Muzycznych, które rozpoczną się około  godz. 12:15.

Uroczystościom towarzyszyć będzie kiermasz fundacji “Promień Słońca”. Współorganizatorami, którego są Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie  oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny  Milenium. Celem gromadzenie funduszy na wycieczki, wyjazdy do teatru, warsztaty edukacyjo-terapeutyczne podopiecznych  Fundacji.

Dołączcie do nas, aby wspólnie świętować i wspierać osoby z niepełnosprawnościami w ich twórczości i dążeniach. Czekamy na Was!