Twoje 1,5% od podatku dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

„Człowiek jest wielki nie poprzez to co posiada, lecz przez to kim jest,

nie poprzez co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

W roku kalendarzowym 2022 fundacja zrealizowała albo wsparła kilkadziesiąt projektów dla naszych podopiecznych w tym wycieczki różnego rodzaju konkursy, warsztaty. Z firmy HIPP Polska otrzymaliśmy towary i przekazaliśmy podopiecznym za kilkadziesiat tysięcy złotych produkty spożywcze.Oprócz spraw finansowych fundacja brała aktywny udział w życiu społeczności lokalnej.  Zainicjowała  II edycję projektu Okruchy czasu poświęconą  90. rocznicy PIERWSZEJ POLSKIEJ WYPRAWY POLARNEJ NA WYSPĘ NIEDŹWIEDZIĄ W projekcie brało udział udział 5 naszych podopiecznych. Nadal zabiegamy o pracę dla osób z niepełnosprawnością intelektualną umiarkowaną i znaczną oraz zajmujemy się  problemem mieszkań treningowych i wspieranych dla tej grupy osób. Byliśmy współorganizatorami VII Krajowych Warsztatów Witrażu i Mozaiki oraz XI Dni Osób z NIepełnosprawnosciami miasta Legionowa i powiatu Legionowskiego. To tak krótko o naszych działaniach za te wszystkie gesty przepełnione chęcią pomagania, wspierania słabszych pragnę podziękować. To dzieje się dzięki  miłości płynącej z Państwa serc.  Dziękuje państwu za obfite dary na rzecz naszych podopiecznych. W ich imieniu dziękuje wszystkim naszym darczyńcom. Dziękuje władzom samorządowym starostwa, radnym powiatowym, pracownikom starostwa, radnym miejskim i pracownikom urzędu miejskiego w Legionowie, władzom i radnym wszystkich gmin powiatu.   Szczególne podziękowania dla społeczności szkolnej Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, społeczności szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Milenium w Legionowie, , hurtowni  książek mckwadrat ze Skrzeszewa , Panu Markowi Domaszewiczowi i firmie PHU Marki z Legionowa, pani Marii Mroziewicz, pani Renacie Skrzypkowskiej i firmie Profin.  Wszystkim współorganizatorom Dni Osób z Niepełnosprawnościami miasta Legionowa i powiatu Legionowskiego. Panu Andrzejowi Bochaczowi i firmie Easy Art. Dziękuje wszystkim nawet za najmniejszy dar na rzecz naszych podopiecznych.  W 2022r.  Fundacja za wybitne zasługi dla województwa mazowieckiego została uhonorowana  przez marszałka Adama Struzika medalem “Pro Masovia”. Zapraszamy do współpracy w 2023r. Otwórz serce dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami i uczyń ich świat lepszym.  Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli zrealizować wiele wspaniałych projektów  dla naszych podopiecznych. Dziękujemy.

Rada i Zarząd Fundacji