VIII Krajowe Warsztaty Mozaiki i Witrażu w Legionowie: Sobotnie igraszki z kolorowym szkłem i mozaiką-Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatowa

28 stycznia 2023 roku w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie odbyły się VIII Krajowe Warsztaty Witrażu i Mozaiki zorganizowane przez legionowską pracownię witrażu EeasyArt oraz fundację “Promień Słońca”. Na spotkanie przybyło ponad 40 uczestników.

Warsztaty które odbywają się po raz kolejny zdobywają sobie coraz więcej zwolenników. Podziękowania i kwiaty od wszystkich uczestników otrzymała niezwykła osoba, autorka wielu wspaniałych prac mozaikowych, prezentowanych w 2018r podczas konferencji” Nieznane skarby polskiej sztuki witrażowej” na wystawie w Poczytalni Legionowo pani Ula Kotarba. Mistrzyni sztuki mozaikowania bierze udział w warsztatach i opiekuje się grupą mozaikową od początku projektu. Organizatorzy cieszę się bardzo, że mogą w sobotę w czasie wolnym zaoferować szeroką gamę różnorodnych zajęć.

Grupa witrażowa pod kierownictwem mistrza witrażu Andrzeja Bochacza oraz pedagoga specjalnego, nauczycielki Placówki Anny Skiścim wykonywała różnego rodzaju projekty ze szkła. Druga grupa prowadzona przez panią Ulę Kotarbę przygotowywała projekty mozaikowe. Obie grupy miały duże możliwości wyboru, ponieważ organizatorzy przygotowali szeroką gamę materiałów oraz narzędzi. Każda z grup wykorzystywała swoje zdolności i wyżywała się w tworzeniu. W warsztatach uczestniczyły całe rodziny. Niezależnie od wieku wszyscy jak jeden mąż poświęcali swoją uwagę rodzinnym projektom. To wspaniałe widzieć jak tego typu działania łącza ludzi. Przyglądałem się im jak dzielą się pracą jedni rysują wzorce, szablony drudzy przycinają materiał, a inni łączą elementy.  Byłem zachwycony pracami, ich kolorystyką, pomysłami wykorzystania naturalnych kształtów materiałów.

Więcej pod linkiem: